Kolonialne wnętrza

Styl kolonialny powstał z chęci przeniesienia się do odległych, a zarazem nieznanych i tajemniczych zakątków naszego globu. Dlatego trend ten stanowi ciekawy pomysł na aranżację dla osób ceniących sobie egzotykę, dalekie podróże, a zarazem elegancję i luksus.

Przez: admin
»

Styl kolonialny charakteryzują meble, które w unikalny sposób łączą prostotę, wygodę i elegancję. Ponadto są masywne i solidne tak jak fotel i stół w tym tradycyjnym salonie.

Przez: admin
»

Ciemne i masywne meble w odcieniach takich jak mahoń ,wenge czy heban, podobnie jak ta szafa stanowią cechę charakterystyczną tego stylu. Dywan w biało- czarną panterę przenosi nas na afrykańskie sawanny.

Przez: admin
»

Masywne duże meble, wykonane z egzotycznego drewna z polerowanymi poręczami przypominają dalekie kraje. Trochę naturalnej cegły przypomina dzikość kamiennej chaty skleconej w peruwiańskiej osadzie.

Przez: admin
»

Meble wykonane z rattanu czy bambusa oraz innych egzotycznych gatunków drewna podkreślają kolonialny charakter wnętrza. Palmy na ścianach przeniosą nas na dziką wyspę u wybrzeży afryki lub ameryki południowej.

Przez: admin
»

Wiklinowe kanapy i stół na orientalną nutę dalekiego wschodu, strukturalne ściany, a wszystko w przygaszonych kolorach, takich jak brąz, beż i słomkowy wytwarzają klimat dalekiej egzotycznej osady.

Klasyczny mały salon z wiklinowymi fotelami
Przez: admin
»

Ciemne meble oraz rattanowe i wiklinowe fotele nadają południowego akcentu temu wnętrzu. Duże rośliny wprowadzają akcent puszczy.