Klasyczne salony

Klasyczny salon to rozwiązanie dla tych osób co lubią przytulne i finezyjne wnętrza. W odróżnieniu od nowoczesnych wnętrz, gdzie projektanci starają się zminimalizowania ilości mebli i dekoracji, a tym samym podkreślić przestronności pomieszczenia, przypadku tradycji jest nieco inaczej. Stylizowane i zabytkowe często duże fotele, kanapy i stoły, a także witrynki, komody oraz szafy o zdobionych kształtach królują w klasycznej aranżacji salonu.

Przez: admin
»

Salon w oprawie kawy i czekolady ze stylizowanymi fotelami i kanapą w kolorach ecru i ciemnej czekolady. Duży wiktoriański kominek wręcz zachęca do spoczynku i zagłębieniu się w lekturę ciekawej przygodowej książki.

Przez: admin
»

Trochę w kolonialnym stylu. Rattanowy ciemny fotel przydaje egzotyki temu wnętrzu.

Przez: admin
»

Prawdziwy klasyczny salon nie może obyć się bez obrazów tudzież zdjęć na ścianach. Wygodna przytulna kanapa w ciepłych beżach oraz galeria oprawionych zdjęć zdradza kawałeczek historii mieszkańców tego domu.

Afrykański salon w jasnych pastelowych kolorach z elementami myśliwskimi
Przez: admin
»

Tradycyjne aranżacje wnętrz lubią dużą powierzchnię. W stylizowanych wnętrzach często spotykamy tzw. trofea lub nagrody, którymi właściciel salonu lubi się chwalić. W tym wypadku powieszona na ścianach broń zdradza myśliwego lub kolekcjonera.

Klasyczny salon w ecru ze średniowiecznym żyrandolem
Przez: admin
»

Piękny metalowy stylizowany żyrandol nadaje nieco średniowiecznego charakteru temu wnętrzu.

Salon w kolonialnym tonie z biblioteką
Przez: admin
»

Ciepła tonacja salonu oraz duża biblioteka zdradza prawdziwego konesera książek.