Zielona Łazienka

Zieleń to kolor optymistyczny, dający pozytywne i harmonijne wibracje. Kojarzy nam się z wiosną i ze wszystkim co szczęśliwie i z radością budzi się do życia.

Przez: admin
»

Dlatego coraz częściej lubimy wprowadzać te tonacje kolorystyczne do naszego wnętrza.

Odcienie barw od jasnych pastelowych i delikatnych kolorów poprzez bardziej intensywne oraz ciemne umożliwiają nam dobór tej barwy właściwie do każdego z pomieszczeń w naszym mieszkaniu, zgodnie z naszymi estetycznymi zapatrywaniami, tym samym tworząc niepowtarzalny klimat wnętrza.

Przez: admin
»

Jeżeli wolisz intensywniejsze odcienie zielonego? Bardzo dobrym miejscem na ich wprowadzenie jest łazienka.

Przez: admin
»

Ze względu na mocne oświetlenie, jakiego zazwyczaj używamy w tym pomieszczeniu, możemy tutaj pozwolić sobie na ciemniejszy odcień zielonego w większych ilościach. W innych pomieszczeniach ściany w tym kolorze mogłyby wyglądać ponuro.

Przez: admin
»

Zielone kafelki są bardzo ciekawym rozwiązaniem. Jeśli jednak użyjemy jednolitego zielonego koloru, efekt końcowy będzie dosyć nudny, kojarzący się bardziej z pływalnią niż z domową łazienką.

Przez: admin
»

Pamiętajmy zatem o użyciu kafelków w drobne wzory bądź naprzemiennie jednolitych i wzorzystych. Oczywiście, jeżeli zielony zagości na wszystkich ścianach, wówczas wyposażenie łazienki powinno być raczej proste.