Kiedy sypialnia musi się dzielić

Sypialnia w osobnym pokoju to marzenie każdego z nas. Ale nie zawsze możliwe do spełnienia. Prawda jest taka, że naszych małych mieszkaniach sfera odpoczynku często musi dzielić miejsce z biurem, pokojem dziennym lub innymi funkcjami. Niezakłócony sen to jedna z najważniejszych spraw. Dlatego nawet w takim niełatwym układzie, przy deficycie miejsca, trzeba sobie jakoś radzić. Szukałam rozwiązań, które mogą nieco w tej kwestii rozjaśnić. Projektów bliskich naszemu codziennemu doświadczeniu.

Sypialnia i salon łączone w jednym pomieszczeniu łóżko na podeście
Przez: admin
»

Sypialnia jest tu wepchnięta w kąt i tworzy ją właściwie tylko łóżko. Ale udało się znaleźć dla niego osobną przestrzeń dzięki podwyższeniu i optycznemu zamknięciu pomieszczenia.

Przez: admin
»

Kawalerka lub dwupokojowe mieszkanie wymaga takich rozwiązań. Duży pokój dodatkowo powiększyły białe ściany. Dla łóżka zarezerwowano kąt jak najbardziej oddalony od kolejnych stref. Stół został odgrodzony rzędem krzeseł. Regały, dzięki temu że są białe i grube, nie tworzą wrażenia nieporządku.

Przez: admin
»

Kiedy miejsca jest niewiele, zadowalamy się niewielkimi rozmiarami. Dla dwóch osób taki stół to i tak całkiem spory skrawek. Dołóż do tego wygodne krzesła i już możemy siadać do królewskiej kolacji.

Przez: admin
»

Łączenie sypialni z salonem bywa karkołomne. Ale często nie ma innego wyjścia. Jak się uratować? Zachować kolorystyczną jednolitość, ale wyraźnie rozdzielić funkcje. I koniecznie zadbać o jasną granicę. Tu jej funkcję pełni ciemna, odkryta podłoga. W strefę salonu wprowadza dywan.

Przez: admin
»

Kominek zastąpi drzwi w kawalerce lub mieszkaniu typu studio. Tworzy jasną i ciepłą granicę. Sypialnię, zgodnie z zasadami feng shui, lokujmy jak najdalej od drzwi.

Przez: admin
»

Niewielkie, najlepiej rozkładane łóżko w ciągu dnia służy nam jako sofa. Stół, przy którym pracujemy, okupuje inną część pokoju. Przy takim deficycie metrów redukujemy ilość sprzętów tak, jak to tylko możliwe.