Trudne przestrzenie

Pas ściany nad zlewozmywakiem, przestrzeń wokół pieca - to miejsca, które niełatwo utrzymać w czystości pryskający tłuszcz, krople wody, zacieki. Nie oszukujmy się. Jesteśmy regularnie narażeni na te nieprzyjemności. Kuchnia to jedno z najbardziej eksploatowanych miejsc w domu. Przestrzeń między szafkami a blatem trzeba jakość ochronić. Zawsze tam coś mieszamy, miksujemy, mielimy, coś może prysnąć, trysnąć i zaplamić. Szukałam pomysłów estetycznych, wpisujących się w ogólną koncepcję kuchni, ale przede wszystkim praktycznych. Oto, co znalazłam.

Przez: admin
»

Stalowa ochrona narażonej na zachlapanie ściany przy zlewie na pewno łatwo daje się utrzymać w czystości. Niebezpieczeństwo jest takie, że będzie na niej widać zacieki po wodzie, ale to oznacza tylko tyle, że trzeba regularnie ją czyścić. Kolorystycznie idealnie pasuje do całej kuchni.

Przez: admin
»

Jak widać, stalowa osłona może też zawędrować za piec. Nikt nie musi tu przejmować się olejem, który buzuje podczas smażenia.

Przez: admin
»

Szyba naklejona na ścianę wygląda bardzo dobrze. Jest w jednym kawałku, więc nic nie zabiera z wielkości kuchni. A szybę wystarczy przestrzeń szmatką nasączoną płynem i już nasza kuchnia błyszczy.

Przez: admin
»

Mozaika aż błyszczy. Płytki są drobne, a prawie czarny kolor świetnie się prezentuje. Mozaika jest praktyczna do bólu. Przy tak gęstym ułożeniu, odpada problem z fugami. Zacieki przestają nas dręczyć.

Przez: admin
»

Kompromis. Nad blatem pozostawiono jedynie pomalowaną ścianę. Czyli mocniejsze zabrudzenia mogą niestety zostać z nami na dłużej. Za piecem jest natomiast ochrona w formie sklejki. Kolorystycznie pasuje jak ulał, a pewnie wystarczy ją przetrzeć.

Przez: admin
»

To metoda sprawdzona i do niedawna jedyna obowiązująca. Najłatwiej wyłożyć przestrzeń nad blatem płytkami. Nieskończona jest ilość kształtów i kolorów, więc każdy znajdzie coś dla siebie.