Bardzo ciemne kuchnie

Wielu z nas boi się ciemnych mebli. Myślimy, że zjedzą przestrzeń, sprawią, że wnętrze będzie ponure. A przecież ciemne kolory mają mnóstwo zalet. Szczególnie w kuchni. Tu sprzęty są szczególnie intensywnie używane. Dlatego ciemne szafki są bardzo praktyczne, bo nie widać na nich tak szybko śladów zużycia. Umówmy się, dziewiczo biała kuchnia jest bardzo efektowna, ale utrzymanie jej w klinicznej czystości po prostu graniczy z cudem. Ciemna kuchnia często jest zaś bardzo szykowna, elegancka i długo cieszy okno. Odkryjcie ze mną uroki mroku, zobaczcie, do ilu kolorów pasują ciemne kuchnie i jak bardzo bywają kuszące.

Przez: admin
»

Rozwiązanie bezpieczne i efektowne. Ciemne meble z pięknym połyskiem zostały rozjaśnione podłogą.

Przez: admin
»

Efektowny kontrast prawie ciemnego rzędu szafek z prawie białym otoczeniem. Nowoczesne i ciekawe.

Przez: admin
»

Dość ciemne meble zostały dodatkowo stonowane czarną podłogą. Gdyby ta niewielka kuchnia była aneksem, groziłoby to efektem klaustrofobicznym. Ale to aneks i powstała ciekawa, ciemna wyspa na jaśniejszym tle.

Przez: admin
»

Rozwiązanie bezpieczne. Meble są prawie czarne, ale wszystko poza nimi jasne z przewagą bieli. Aż kusi, żeby pofantazjować, ile elegancji zyskałaby ta kuchnia, gdyby zamiast silnego kontrastu zdecydowano się na poszerzenie ciemnej palety.

Przez: admin
»

Ciemne szafki i chłodna mozaika dodały tej kuchni charakteru. Pamiętajmy, że ciemne kolory raczej nie sprawdzą się w małym pomieszczeniu. Ale tu, zaraz obok mamy jasny blat i ocean światła.