Czy potrzebuję parapetu?

Można urządzić parapetówkę, nie mają żadnego parapetu! Coraz częściej rezygnuje się z nich w kuchni. Ale znalazłam też różne pomysły na wykorzystanie parapetów. I nie musi chodzić jedynie o miejsce na kwiaty.

Słowa kluczowe: urzadzanie domu, parapet, parapety, bez parapetu

Przez: admin
»

Polecam Wam ten pomysł: zlewozmywak pod oknem jest po prostu wygodny. Możecie zawsze rzucić okiem na świat, kiedy płuczecie kilogram truskawek. W takim razie parapet nie jest potrzebny. Lepiej doprowadzić blat do okna i zyskać więcej miejsca.

Przez: admin
»

Jeśli pod oknem montujemy blat, dobrze, aby parapet był w tym samym kolorze. Ustawimy na nim kwiaty, ale będzie stanowił całość z resztą mebli.

Przez: admin
»

Tu na parapet po prostu nie ma miejsca. Wnęka z oknem została wykorzystana do ustawienia w niej roboczego blatu ze zlewem.

Dwukolorowe drewniane szafki w kuchni brązy
Przez: admin
»

Trudno będzie tu otworzyć okno, ponieważ przeszkadza bateria. W takich wypadkach potrzebujemy albo składanej baterii (droższa!), albo przesuwnego okna.

Przez: admin
»

Bardzo podoba mi się ten pomysł. Wnęka stała się najważniejszym miejscem kuchennych prac. Po parapetu nie ma śladu, jest za to świetne okno w skośnej ścianie.

Przez: admin
»

Możemy nie mieć parapetu i mieć go jednocześnie. Wnęka okienna to gotowe miejsce na eksponowanie pięknych kwiatów.