Urządzanie małych mieszkań

Zmora i znak naszych czasów - mamy wielkie wnętrzarskie marzenia, które zderzają się z szarą rzeczywistością. Wielu z nas mieszka w niewielkich M2. Ich metraż często nie przekracza 50 metrów kwadratowych. Czy to oznacza, że nie możemy ich urządzić ciekawie? Wręcz przeciwnie. Wielkie inspiracje warto przykroić do własnych możliwości. Po prostu po to, żeby mieszkać pięknie i wygodnie.

Wystrój aranżacja mieszkania w naturalnych kolorach oraz drewnie
Przez: admin
»

Małe mieszkania nie lubią ścian. Ich niewielką przestrzeń możemy nieco powiększyć, rezygnując z osobnych pokojów. Tu salon dzieli jedną przestrzeń z jadalnią i kuchnią. Wspólne, jasne barwy, duża ilość drewna dodatkowo powiększają mieszkanie.

Przez: admin
»

Ogromne okno jest obiektem pożądania w niewielkich mieszkankach. Dodaje przestrzeni i wlewa naturalne światło. Zobaczcie podłogę: nie zakrywa jej żaden dywan. Dzięki temu miejsca jest na tyle dużo, aby nie raziło tak bliskie sąsiedztwo stołu i sofy. Lekkie dodatki, takie jak papierowe lampy, są idealnym wyborem przy deficycie metrażu.

Przez: admin
»

Kolor może zastąpić drzwi. Zielony sygnalizuje, że jesteśmy w strefie salonu. Jadalnia ma swoje barwy ziemi.

Przez: admin
»

To naprawdę łatwy zabieg: stawiamy sofę tyłem do stołu. I już wyraźnie oddzielamy pokój dzienny od miejsca, w którym jemy. Spójrzcie na ścianę. Kominek dawno przestał być przywilejem dużych domów i rozgościł się w mieszkaniach.

Przez: admin
»

Mało ustawne, wąskie pokoje są trudne do umeblowania. Ale wszystko da się zrobić. Jasne ściany to pierwszy krok i lepiej go nie zaniedbać, bo ciemna farba jeszcze bardziej pomniejszy nasz pokój. Następna sprawa to usytuowanie mebli. Niewielka sofa stoi wzdłuż ściany, więc nie pomniejsza optycznie pokoju. Subtelny, ale ważny dodatek to lustro.

Przez: admin
»

Mała kuchnia potrzebuje pomysłów. Makaron, puszki, przyprawy - wszystko to przechowamy w poręcznych koszach i pudełkach. Jeśli tylko poszukamy, na pewno znajdziemy ładne i estetyczne, dobrane do kuchni. Tu, do ładnych, żółtych frontów dobrze pasuje wiklina i biały plastik.