Pokoje na poddaszu

Marzenie większości dzieci, z którego jednak szybko się wyrasta. Pokój na poddaszu kojarzy się z miejscem ucieczki, odosobnienia, wyłączenia się z codziennego rozgardiaszu i ciągłej obecności innych ludzi. Kiedy dorastamy, szybko rozumiemy, że skośny dach jest prawdziwym przekleństwem. Trudno takie pomieszczenia urządzić, ponieważ zwykle potrzebujemy niestandardowych mebli i oryginalnych pomysłów. Ale praca wyobraźni w tej kwestii daje wspaniałe efekty.

Przez: admin
»

Jasna, urocza sypialnia została powiększona stonowaną żółcią na ścianach. Zwiewny materiał dodał uroku. W tej konfiguracji belki stropu tylko podkreślają ciepły blask.

Sypialnia na strychu z łóżkiem z baldachimiem dekoracyjnym
Przez: admin
»

Złamany sufit został w tej sypialni wykorzystany po prostu doskonale. Łóżko stanęło w centralnym punkcie. Skosy tylko podkreślają jego usytuowanie i dodatkowo czynią z niego centrum. Dobrze pomyślane oświetlenie wmontowane w belki stropowe pozwoliło uniknąć optycznego pomniejszenia sypialni. Wszelkie wiszące lampy w tak niewysokim pokoju byłyby średnim rozwiązaniem.

Eklektyczna sypilania na poddaszu z metalowymi kutymi elementami
Przez: admin
»

Przy mocno skośnej ścianie trudno cokolwiek postawić. Tym bardziej - coś na niej powiesić. No, może poza jednym: baldachimem. Sto punktów za pomysłowość i potraktowanie utrudnienia jako zalety.

Przez: admin
»

Skośny dach niekoniecznie na poddaszu. Tu został wykorzystany do stworzenia rodzinnego klimatu. Drewno rozpostarte na dużych przestrzeniach gwarantuje nieprzemijający urok.

Salon w kolonialnym tonie z biblioteką
Przez: admin
»

Bywają i takie, wysokie poddasza. Bordowa farba doskonale komponuje się z drewnianymi belkami. Sufit świetnie podkreśla kameralny charakter salonu-biblioteki.

salon na poddaszu z cegalną ścianą w tle
Przez: admin
»

Skośna ściana jest prawie niezauważalna dzięki jasnemu kolorowi, którym pomalowane są ściany. Dodatkowo rozświetla ją stojąca lampa. Taki skos to idealne miejsce na urządzenie kącika do czytania i odpoczynku.