Nie tylko brodzik

Jak ciekawie wkomponować natrysk w łazienkę? Oto garść pomysłów, które udowadniają, że istnieje świat poza klasycznymi brodzikami. Czas przestać wierzyć w bajki o niepraktyczności innych rozwiązań. Sprawdzają się co najmniej równie dobrze, a za pieczołowite planowanie odpłacają się z nawiązką w formie pięknego i oryginalnego wnętrza.

Słowa kluczowe: łazienka, zdjęcia łazienek, pomysły natrysk, funkcjonalna łazienka, praktyczna łazienka

Przez: admin
»

Pomysł, który aż zapiera dech w piersiach. Spokojna, medytacyjna łazienka tylko zyskała na swoim stonowanym wyglądzie, kiedy zdecydowanie powiedziano "nie" kabinie. Prysznic jest prawie niezauważalny, a jednocześnie, dzięki harmonijnym kamykom, to on decyduje o charakterze tej łazienki.

Przez: admin
»

Panel prysznicowy z materiału przypominającego naturalny kamień, podkreśla bliskość naturze. Nie razi nas tu żaden sztuczny plastik. W łazience opartej na takich materiałach i urządzonej w kolorach ziemi, podobne oryginalne pomysły są na wagę złota. Prostota oznacza w tym przypadku luksus zdobniczy.

Przez: admin
»

Czystość tej łazienki podkreśla niczym nie zakłócona ciągłość jasnej podłogi. Warto dobrze zaprojektować spływ pod natryskiem, aby móc uzyskać taki efekt. Przezroczysta szyba, pod warunkiem, że jesteśmy w stanie utrzymać ją w czystości, nie stanowi żadnej wizualnej bariery.

Przez: admin
»

Świetnym pomysłem jest także wybór maksymalnie płytkiego brodzika. Docenimy wygodę wchodzenia pod prysznic - bo nie trzeba będzie forsować stopnia. A jednocześnie łatwiej będzie zapobiec ewentualnemu przeciekaniu wody przez izolację.

Przez: admin
»

A właściwie, czy naprawdę potrzebujemy jakiejś osłony dla natrysku. Oto dowód na to, że można bez niej żyć. Pytanie o praktyczną stroną takiego rozwiązania to jedna sprawa. Ale zakładam, że pod drewnianym podnóżkiem znajduje się spływ. Inna sprawa to zysk na stronie wizualnej. Ta pełna energii łazienka stała się intrygująca dzięki takiemu odważnemu rozwiązaniu. Bardzo podoba mi się ogromna bateria. Jest nieco staromodna, ale w nowoczesnym wydaniu.

Przez: admin
»

Idę do szafy... wziąć prysznic. Kto wątpi, że oryginalność jest warta każdego wydatku?