Jak dobrać Dywan do Salonu?

Dywan jest ważnym elementem wystroju wnętrza, bo łączy w całość naszą kompozycję. Oto kilka dobrych rad dobierania dywanu do wnętrza:

  1. Dywan kolorem powinien nawiązywać do innych dekoracji wnętrza. Najprostszym sposobem jest dobranie kolorów i wzoru dywanu do poduszek kanapy, czy zasłon w oknach.To najtańsze elementy wystroju wnętrza, dlatego łatwo będzie nam nimi manipulować i w razie potrzeby zmieniać.
  2. Jeśli chcemy aby wnętrze było bardziej przytulne wybierzmy gruby lub włochaty dywan. Takie zestawy to hit modowy na zimę. W tym okresie domagamy się ciepła i patrząc na przytulny, gruby, dywan od razu robi nam się cieplej. Warto więc pomyśleć nad więcej niż jednym dywanem - na lato i zimę.
  3. Mocne i żywe kolory dywanu jak czerwony, pomarańczowy, zielony itp. zdominują przestrzeń wnętrza. Upewnijmy się, że pomieszczenie jest "nudne" i potrzeba mu trochę szału, wtedy dywan powinien spełnić swoją rolę. Nie zapomnijmy jednak, aby drobne dekoracje w kolorze dywanu znalazły się w otoczeniu.
  4. Wzory dywanu są ważne. Jeśli chcemy podkreślić porządek we wnętrzu wybierzmy pasy, kwadraty itp, jeśli natoamiast nasza kanapa i stolik mają nieregularne kształty odejdźmy od mocno zarysowanych lini prostych na dywanie.

Jeśli jeszcze nie wiecie jak wybrać swój dywan najprościej jest podejrzeć jak zrobili to inni. Zapraszam do galerii, możecie zbierać swoje ulubione zdjęcia w kolekcje, dzielić się nimi z najbliższymi, i pięknie urządzać własne wnętrza.

 

v