FAQ - Często zadawane pytania

 1. Czym jest serwis domowladni.pl?
 2. Od czego zacząć?
 3. Co zyskuje zarejestrowany użytkownik?
 4. Czym jest projekt i czym różni się od pomysłu?
 5. Czy są jakieś ograniczenia jeśli chodzi o ilość zdjęć dodawanych przez użytkownika?
 6. Czym są tagi zdjęć?
 7. Czym są style zdjęć?
 8. Nie wiem w jakim stylu są dodawane przeze mnie zdjęcia.
 9. Czy zdjęcia mogą reklamować firmy lub usługi?
 10. Czy wstawiane zdjęcia użytkowników będą publikowane gdzie indziej?
 11. Czym są porady?
 12. Czy serwis jest bezpieczny?
 13. Mam świetny pomysł na rozwój serwisu!
 14. Dom i wnętrza to moja pasja, chciałbym z wami współpracować.

Czym jest serwis domowladni.pl?

To serwis poświęcony zarówno wykończeniu, jak i dekoracji oraz aranżacji wnętrz. domowladni.pl jest adresowany do wszystkich, którzy planują remont lub urządzenie domu albo mieszkania. W serwisie zbieramy i katalogujemy zdjęcia, także udostępniane przez użytkowników. W domowladni.pl znajdziecie także publikacje specjalistów z dziedziny planowania, wykańczania i aranżowania wnętrz. Cenne, sprawdzone rady praktyków pomogą w podjęciu ważnych wnętrzarskich decyzji. Serwis jest również miejscem wymiany pomysłów. Dlatego warto tu zaglądać także po zakończeniu remontu i wrzucać własne zdjęcia oraz podpowiedzi. domowladni.pl jest niezależny, a przekazywane tu informacje są maksymalnie obiektywnym przedstawieniem rzeczywistości.

Od czego zacząć?

Do odwiedzania serwisu domowladni.pl nie jest wymagana rejestracja. Jednak właściciele kont na domowladni.pl mają dostęp do bez porównania większej ilości funkcji. Dlatego zachęcamy do bezpłatnej rejestracji na www.domowladni.pl.

Co zyskuje zarejestrowany użytkownik?

Dostęp do wszystkich treści i funkcji serwisu domowladni.pl. Użytkownik, który stworzył tu bezpłatne konto, może oglądać wszystkie opublikowane w nim materiały oraz dodawać własne (zdjęcia, porady). Współtworzy domowladni.pl, zakłada własne kolekcje, które z czasem może przekształcić w katalog sprawdzonych i inspirujących innych użytkowników pomysłów. Staje się częścią społeczności domowladni.pl.

Czym jest projekt i czym różni się od pomysłu?

Projekt to Twoje miejsce na zdjęcia w serwisie. Jest przypisany do użytkownika, który opublikował w domowladni.pl co najmniej 20 fotografii. Po dodaniu kolejnych 20 zdjęć użytkownik może stworzyć kolejny projekt z nowym tytułem. Projekt jest zbiorem dowolnych zdjęć z tematyki wnętrzarskiej. Można go dowolnie powiększać, będą go oglądali inni zarejestrowani użytkownicy.

Pomysł natomiast przedstawia pewną konkretną koncepcję użytkownika, np. na urządzenie jednego pomieszczenia. To zbiór wybranych zdjęć z różnych kolekcji. Zarejestrowany użytkownik przygotowuje tu gotowe rozwiązania stworzone na podstawie własnych i cudzych zdjęć.

Czy są jakieś ograniczenia jeśli chodzi o ilość zdjęć dodawanych przez użytkownika?

Serwis aktualnie nie ogranicza ilości zdjęć dodawanych przez użytkownika do kolekcji. Administrator rezerwuje sobie natomiast prawo do odrzucenia zdjęć o słabej jakości lub takich, które nie są tematycznie powiązane z serwisem.

Czym są tagi zdjęć?

To słowa-klucze, które opisują każde zdjęcie. Dzięki nim fotografię można łatwo znaleźć w wyszukiwarce. Za pomocą tagów określa się także, co w zdjęciu jest najważniejsze. Np. jeśli w kuchni najciekawszy jest blat, tworzysz tag „blat”. Jeśli warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, tworzysz więcej tagów. Są one ogromnym ułatwieniem dla użytkowników, ponieważ umożliwiają orientację w ogromnej ilości fotografii. Im więcej tagów, tym więcej osób trafi na zdjęcie. Będziemy wdzięczni, jeśli zechcecie tagować umieszczane w domowladni.pl obrazy. W serwisach, w których fotografie są bardzo ważne, a więc m.in. w domowladni.pl, używanie słów-kluczy stanowi dla użytkowników rodzaje poręcznej mapy.

Czym są style zdjęć?

To kolejne ułatwienie, zarówno dla twórców kolekcji, użytkowników umieszczających zdjęcia w serwisie, jak i dla każdego, kto odwiedza serwis domowladni.pl. Na swoje wnętrza różni ludzie mają różne pomysły, urządzają je w jakimś stylu, lub czerpią z danej stylistyki. Posegregowanie zdjęć pod tym kątem sprawia, że każdy może na domowladni.pl odnaleźć ten rodzaj aranżacji lub typ dekoracji, którego szuka.

Nie wiem w jakim stylu są dodawane przeze mnie zdjęcia.

To nie problem. Jeśli nie jesteś pewien jaki styl najlepiej nazwie wnętrze, można to uzupełnić później. Szybką podpowiedź może dać przejrzenie serwisu – prawdopodobnie znajdziesz tam zdjęcia, która rozwiążą problem. Zapraszamy również korzystania z krótkiego poradnika stylów dostępnego na stronie wwww.domowladni.pl.infostyle. Każdy styl ma swoje wyznaczniki. Oto małe podpowiedzi, które pomogą odpowiednio nazwać zdjęcie:

 • Eklektyczny: łączy różne style, by uzyskać efekt awangardowej świeżości. Meble z różnych epok, odważne kolory obok stonowanych barw.

 • Medytacyjny: jasne kolory ziemi, naturalne materiały (kamień, drewno), duża przestrzeń i słoneczne światło. Pożądany efekt to spokojne, harmonijne wnętrze.

 • Nowoczesny: odważne meble, plastik, metal, szkło, duże płaszczyzny w jednorodnych, skontrastowanych kolorach. Surowe faktury, bardzo oszczędne zdobienia.

 • Regionalny: podłogi z teraktory, marmuru, niewypolerowanego kamienia. Drewniane meble z charakterystycznymi żłobieniami, zdecydowane kolory: ciemny niebieski, zieleń, brąz i czerwień.

 • Tradycyjny: postarzane meble, często antyki, duża ilość wzorów, ciepłe kolory (złoty, głęboka czerwień, topaz, róż), staromodne dodatki. Bogato zdobione dywany, żyrandole i kandelabry.

 • Tropikalny: drewniane meble, fronty z ratanową plecionką, lśniące, kwadratowe płytki i mozaika; typowe kolory to piaskowy, kość słoniowa, turkus, jasny brąz, żółty. Dekoracja z florystycznymi motywami, bambusem itp.

 • Współczesny: widoczne proste linie mebli, ściany w jasnych, neutralnych kolorach (odcienie bieli), proste, np. skórzane meble. W kuchni lakierowane fronty, granit, kamień, stal chromowana, dekoracje gładkie i lśniące.

Czy zdjęcia mogą reklamować firmy lub usługi?

Jak najbardziej. Właśnie w tym celu stworzyliśmy specjalne konto komercyjne. Jest przeznaczone dla użytkowników lub firm, które chciałyby prezentować swoje produkty i usługi związane tematycznie z serwisem, na domowladni.pl. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania. Zapraszamy na stronę kontaktową serwisu domowladni.pl.

Czy wstawiane zdjęcia użytkowników będą publikowane gdzie indziej?

Nic z tych rzeczy. Zdjęcia, które umieszczasz na domowladni.pl, są i będą publikowane wyłącznie tu oraz na pochodnych serwisu, np. na jego obcojęzycznych wersjach. Gwarantujemy, że zdjęcia te nie będą udostępniane osobom trzecim.

Czym są porady?

To obiektywne, stworzone po to, by informować, a nie by spełnić oczekiwania reklamodawców teksty. Porady dotyczą dekorowania wnętrz, wykończenia domu, mieszkania. Na rynku jest mnóstwo tekstów, które wyglądają, jak artykuły informacyjne, ale tak naprawdę są reklamą danej firmy. Dla nas ważne jest to, by przekazać Tobie bogatą i obiektywną wiedzę. Mamy nadzieję, że nasi użytkownicy będą zadowolenia z możliwie najbardziej niezależnych relacji rynkowych w sekcji „Porady”.

Czy serwis jest bezpieczny?

Wszystkie dane, które użytkownicy powierzają serwisowi domowladni.pl podczas rejestracji, są tajne i nigdy nie będą udostępniane osobom trzecim. Namawiamy wszystkich użytkowników, by podczas zamieszczania zdjęć dokładnie sprawdzać, czy nie zawierają one takich danych, jak numer domu, nazwa ulicy.

Mam świetny pomysł na rozwój serwisu!

Doskonała informacja. Czekamy na cenne pomysły, a te najlepsze z przyjemnością wykorzystamy. W ten sposób pomagasz rozwijać serwis, uczynić z niego miejsce twórczej wymiany myśli. Również Tobie będzie przyjemniej korzystać ze stale udoskonalanego serwisu. Najlepiej jeszcze dziś opowiedz nam o swoim pomyśle poprzez stronę kontaktową lub wyślesz mail na adres kontakt. at .domowladni.pl.

Dom i wnętrza to moja pasja, chciałbym z wami współpracować.

Współpraca z pasjonatami tematu to prawdziwa przyjemność. Chętnie nawiążemy kontakt z ludźmi i firmami z branży. Prosimy o skontaktowanie się z nami. Jesteśmy otwarci na propozycje.